Clasele a IV-a

Desene pe asfalt — 1 iunie.

Clasa a IV-a este vârful de piramidă (regăsit şi-n sigla şcolii), care înseamnă perfecţiunea, apogeul ciclului primar.Copilul trecut prin toate celelalte stadii anterioare ajunge acum să deţină un bagaj informaţional bogat, să aibă deja înrădăcinată educaţia şi se poate spune că şcoala şi-a lăsat amprenta asupra personalităţii sale.

Elevul clasei a IV-a îşi completează curricula cu materii noi, precum istoria şi geografia, care asigură nivelul cultural optim pentru viitorul candidat la ştiinţă. în această perioadă de viaţă copiii se dezvoltă relaţional, găsesc noi opţiuni pentru viitor şi au cele mai felurite preocupări. şcoala este locul unde se întâlnesc/îşi dau mâna seriozitatea, succesul şi ştiinţa.

Profesori

Aranghel Gabriela Clasa a IV-a D Șef comisie